Zdrowie

Jedzenie cenione przez stomatologów

Czasami naprawdę łatwo jest dowiedzieć się, co jest dobre dla naszych zębów, a co nie. Cukierki do żucia i inne produkty o wysokiej zawartości cukru są generalnie nadmiernie niemile widziane przez lekarzy i dentystów – i słusznie. Mogą nie tylko powodować próchnicę, ale także rozluźniać pracę zębów i powodować wiele innych problemów, których zdecydowanie nie chcesz w jamie ustnej.

I odwrotnie, wszyscy wiemy, że rośliny i zioła, takie jak warzywa, a te znajdujące się w herbatach ziołowych są dla nas dobre, ale czy wiesz, że mogą być również doskonałe dla zdrowia jamy ustnej? To prawda! Oto kilka owoców, warzyw i ziół, które są korzystne dla zdrowia i higieny jamy ustnej.

WITAMINA C
Witamina C może robić wiele niesamowitych rzeczy, w tym rozjaśniać naszą cerę, a niektórzy twierdzą, że pomaga nam szybciej przezwyciężyć przeziębienie. Ale czy wiesz, że jest to również korzystne dla naszych zębów? Dzieje się tak, ponieważ witamina C pomaga wzmocnić kolagen w zębinie naszych zębów. Witaminę C można znaleźć w owocach cytrusowych, ale można ją również znaleźć w papryce, ciemnozielonych warzywach i owocach kiwi.

HERBATA
Herbata nie tylko nas uspokaja i utrzymuje ciepło, ale jest też pełna zdrowych ziół, które są dobre dla naszych zębów – szczególnie biała herbata, która nie pozostawia plam po herbacie. Biała herbata zawiera również zdrowe antyoksydanty, które są świetne dla całego organizmu. Niektóre herbaty mają nawet właściwości antybakteryjne i mogą zabijać szkodliwe bakterie jamy ustnej podczas popijania. Mogą również zawierać naturalnie występujący fluor.

ZIELONY LIŚCIASTE
Zielone warzywa liściaste, takie jak jarmuż i brokuły, są bogate w wapń, który jest świetny dla Twoich zębów i kości.

ORZECHY
Orzechy są doskonałym źródłem białka, które jest świetne dla naszych kości i mięśni, ale chrupkość jest również świetna dla naszych zębów, a orzechy są zdrowszą, chrupiącą alternatywą dla żywności, takiej jak frytki i krakersy. Orzechy dostarczają nam również zdrowych tłuszczów, które są świetne dla naszej skóry i wielu układów organizmu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o niesamowitych właściwościach zdrowotnych jamy ustnej, które rosną na zewnątrz w Twoim ogrodzie lub w lokalnym dziale produktów, zrób sobie przysługę i sprawdź korzyści. Możesz być zaskoczony, wiedząc, jak są zdrowe i co dokładnie mogą zrobić dla Ciebie i zdrowia jamy ustnej!