CiekawostkiSport

Ubrania na motocykl

Noszenie odpowiedniej odzieży motocyklowej jest niezbędne nie tylko dla Twojego komfortu, ale także dla bezpieczeństwa. Ilość dostępnego sprzętu na rynku jest ogromna i czasem ciężko już się w tym wszystkim odnaleźć. Stworzyliśmy krótkie porady w kilku kategoriach, aby początkujący motocykliści wiedzieli czym mogą kierować się podczas wyboru wyposażenia.

Sprawdź: Ubrania motocyklowe Rybnik

KURTKA
Niezależnie od temperatury zawsze należy nosić kurtkę. Trzymaj się z dala od kurtek wykonanych z wyjątkowo cienkiego materiału, gdyż kurtki będą non stop trzepotać na wietrze. W upalne, słoneczne dni najlepiej nosić jasne ubrania i kask. Jaśniejsze kolory odbijają promienie słoneczne, zamiast pochłaniać – tak jak ciemniejsze barwy. W upalne dni może to spowodować różnicę odczuwalną nawet 10 stopni lub więcej. Noszenie kurtki zmniejsza także ryzyko odwodnienia podczas jazdy w upalny dzień oraz chroni skórę przed wysuszającym wiatrem.

SPODNIE
Dobór spodni motocyklowych jest jedną z najtrudniejszych czynności podczas pasowania całego stroju motocyklowego. Spodnie pancerne zostały zaprojektowane tak, aby jednocześnie zapewnić wygodę podczas jazdy, jak również chronić Cię podczas wypadku. Porównując tekstyl ze skórą, ta pierwsza opcja ma znacznie szersze zastosowanie i dużo przyjemniej będzie się nam jeździć w niskich jak i w tym najwyższych temperaturach (oczywiście jeśli posiadamy wypinaną membranę oraz otwierane wloty powietrza). W spodniach czy kurtce tekstylne bez problemu będziemy mogli jechać w deszczu, w temperaturze 10 stopni, a nawet 30. Kolejną przyzwoitą, tańszą alternatywą są dżinsy motocyklowe, które mają wbudowaną podszewkę z kevlaru i strategicznie rozmieszczoną zbroję.

BUTY
Skórzane buty za kostkę mogą chronić jeźdźców przed różnymi zagrożeniami podczas jazdy. Chronią kostki przed kamieniami wylatującymi z jezdni, jak również zapobiegają poparzeniom gorącymi rurami wydechowymi. W przypadku zderzenia lub rozlania, buty zapewniają cenną ochronę przed urazami stóp i kostek. Buty z olejoodporną kompozytową podeszwą na bazie gumy, zapewniają dobrą przyczepność i pomagają utrzymać stopy w odpowiednim położeniu. Podeszwy skórzane są zazwyczaj śliskie i mniej trwałe.