Zdrowie

Na czym polega masaż ajurwedyjski?

W ostatnim czasie coraz więcej osób zainteresowanych jest ajurwedą oraz masażem ajurwedyjskim. Wywodzi się on ze starodawnego systemu medycyny niekonwencjonalnej pochodzącego ze starożytnych Indii. Taka forma terapii sprawi, że całe ciało się odpręży, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie idealnej harmonii pomiędzy organizmem, a sferą duchową oraz psychiczną każdego człowieka.

Reklama: Pozycjonowanie

Jak wygląda masaż ajurwedyjski?

Masaż ajurwedyjski można przeprowadzić różnymi technikami. Jego najpopularniejszą odmianą jest abhyanga, który wykonuje się w specjalnych pozycjach. Najczęściej są dwie osoby masujące, które są ze sobą całkowicie zgrane i osiągają pełną synchronizację. Warto zaznaczyć, że podczas masażu ajurwedyjskiego, osoba masowana jest naga, po to, aby zapewnić masażystom płynność wszystkich ruchów. Założeniem masażu ajurwedyjskiego jest osiągnięcie pełnej harmonii pomiędzy każdym obszarem życia osoby masowanej. Ma on na celu poprawę zdrowia zarówno fizycznego oraz psychicznego. Należy jednak pamiętać, że dla osób cierpiących na różne schorzenia, masaż może być wyłącznie dodatkiem do terapii. Nie należy rezygnować z pomocy medycznej.

 

Gdzie udać się na masaż ajurwedyjski?

Zainteresowanie masażej ajurwedyjskim sprawia, że jest on dostępny w coraz większej ilości miejsc. W Warszawie może być to na przykład Pracownia Ciszy Joga i Ajurweda. Pracująca tam specjalistka świetnie znają techniki masażu oraz dzięki swojemu doświadczeniu potrafi osiągnąć zamierzone cele. W innych miastach warto zapoznać się z lokalną ofertą i udać się na pierwszą sesję. Jeżeli sposób przeprowadzania masażu ajurwedyjskiego przypadnie do gustu to możliwe jest znalezienie miejsca, w którym ciało oraz umysł osiągną harmonię co sprawi, że organizm będzie funkcjonował lepiej.