Nieruchomości

Jak określić na jaki dom Cię stać?

Kiedy zaczynasz zadawać to pytanie, twoje polowanie na dom stało się poważne. Przeszedłeś od myślenia o zakupie nowego domu i zrobiłeś pierwszy krok w kierunku faktycznego zrobienia tego. Na szczęście, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, będziesz wiedział dokładnie, ile możesz wydać na swój dom. Sprawdź: Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz

2 czynniki, które decydują o tym, na jaką nieruchomość Ciebie stać

Dobrą wiadomością jest to, że określenie, na jaki dom możesz sobie pozwolić, nie jest nauką o rakietach. W rzeczywistości jest to dość łatwe, aby wymyślić solidną liczbę, więc będziesz czuć się pewnie podczas wyszukiwania. Wystarczy zwrócić uwagę na te dwa czynniki.

1. Zacznij od swojego budżetu

Oczywistym miejscem do rozpoczęcia tak dużego zakupu jest budżet. Po tym wszystkim, nie można wydać tego, czego nie masz. Więc, aby uzyskać wiedzę o tym, co Ty – i, jeśli jesteś w związku, Twój partner – zarabiacie każdego miesiąca. Dla niektórych z Was może to być tak proste, jak spojrzenie na ostatni odcinek wypłaty. Dla innych może to być nieco bardziej skomplikowane. Jeśli zarabiasz na prowizji, na przykład, weź swoją średnią wypłatę z ostatnich sześciu miesięcy. Pamiętaj, aby uwzględnić również każdy strumień dochodów. Obejmują to nawet takie rzeczy jak alimenty i dywidendy z inwestycji. Przejdź przez to ćwiczenie, nawet jeśli masz już miesięczny budżet. To nigdy nie boli, aby sprawdzić dwa razy, a jeśli chodzi o podjęcie decyzji, ile można wydać na dom, to zawsze lepiej być bezpiecznym niż później żałować.

2. Twoje oszczędności

To prawdopodobnie nie byłoby mądre, aby czynnik twoich oszczędności traktować jako środek do dokonywania miesięcznych płatności hipotecznych. Fundusze te w końcu się wyczerpią, w którym to momencie, Twój dochód będzie musiał wystarczyć. To powiedziawszy, twoje oszczędności mogą pomóc z zaliczką. Im więcej jesteś w stanie spłacić od razu, tym mniejsze będą twoje miesięczne raty kredytu hipotecznego, co będzie również oznaczać, że możesz sobie pozwolić na większy dom. W związku z tym, jeśli nie zacząłeś oszczędzać na dom, teraz jest dobry czas, aby zacząć. To może zrobić różnicę, gdy w końcu zdecydujesz się na zakup domu.