Nieruchomości

Jak szybko mogę sprzedać mój dom po zakupie?

Prostą odpowiedzią na to pytanie jest to, że możesz natychmiast sprzedać swój dom po zamknięciu kupna, jeśli naprawdę tego chcesz. Tak długo, jak sprzedaż jest oficjalna, a dom jest prawnie Twój, nic nie powstrzymuje cię przed sprzedażą od razu. To powiedziawszy, nie byłoby to bardzo mądre posunięcie finansowe dla większości ludzi. Zamiast tego, należy myśleć o tym, jak szybko można sprzedać dom po zakupie bez utraty pieniędzy.

Jak długo trzeba czekać, aby sprzedać dom bez utraty pieniędzy?

Zazwyczaj, jeśli sprzedajesz swój dom przed rokiem od czasu jego posiadania, lepiej byłoby go po prostu wynająć. Po tym wszystkim, nawet jeśli jesteś w stanie sprzedać go za dokładną cenę, którą zapłaciłeś, istnieją inne koszty związane z zakupem domu, takie jak cena płacenia za przeprowadzki.

Próg rentowności

Dlatego, chyba że absolutnie musisz sprzedać swój dom teraz, to najlepiej poczekać, aż trafisz na próg rentowności. To jest wtedy, gdy podczas sprzedaży domu możesz być w stanie otrzymać pieniądze, jakie wydałeś na jego zakup. Tak więc, po pierwsze, trzeba zarobić z powrotem swoją zaliczkę i koszty zamknięcia. Następnie, trzeba odzyskać miesięczne płatności hipoteczne, które zostały już wykonane. To samo dotyczy podatków od nieruchomości i dodatkowych kosztów ubezpieczenia hipotecznego, które pokrywałeś co miesiąc.

 

Kiedy jest sens sprzedać swój dom jak najszybciej?

Są sytuacje, kiedy można sprzedać swój dom bez posiadania go przez kilka lat i bez ryzyka dużych strat:

  • Zrobiłeś remonty w domu w krótkim okresie czasu, które znacznie zwiększyły jego wartość;
  • Twoja okolica odnotowała nagły wzrost popytu z powodu nowego rozwoju lub rynek pracy znacznie się poprawił;
  • Byłeś w stanie uzyskać naprawdę dobrą ofertę na swój dom (np. kupiłeś dom przez krótką sprzedaż) i jesteś teraz w stanie sprzedać go za prawdziwie dobrą gotówkę.

Oczywiście, większość ludzi nie może zaplanować tego rodzaju okoliczności, ale jeśli zauważysz, że popyt w Twojej okolicy rośnie lub wartość Twojego domu wzrasta z powodu remontów, nie ma powodu, aby czekać z wystawieniem domu na sprzedaż.