Ciekawostki

Czym jest auto detailing?

Profesjonalny auto detailing to sztuka i rzemiosło czyszczenia i przywracania pojazdu do pierwotnego stanu, niczym po zakupie w salonie.  Usługi auto detailingowe są o wiele bardziej precyzyjne i pracochłonne niż mycie samochodu w domu czy w klasycznych myjniach. Myjnia samochodowa to zazwyczaj zautomatyzowany system, przez który samochód przechodzi, aby oczyścić jego zewnętrzną powłokę. Profesjonalny auto detailing jest zawsze wykonywany ręcznie i obejmuje zewnętrzne i wewnętrzne usługi detailingowe. Sprawdź: Czyszczenie tapicerki samochodowej Bydgoszcz

Podczas gdy każdy może wyczyścić samochód od wewnątrz i na zewnątrz najlepiej jak potrafi, profesjonalny detailing jest wykonywany przez doświadczonego detailera przy użyciu odpowiednich technik i wysokiej jakości produktów. Auto detailing ma na celu uzyskanie absolutnie najlepszego wyglądu samochodu nie tylko wnętrza, ale i lakieru oraz innych zewnętrznych powierzchni. To upewnienie się, że wszystko jest dopracowane w każdym detalu, a auto prezentuje się jak nowe. Auto detailing pomaga w przywróceniu pojazdu do jego prawie oryginalnego stanu. Wszystko po to, aby samochód wyglądał nieskazitelnie czysto zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

W przeciwieństwie do standardowego mycia samochodu, auto detailing nie obejmuje wykorzystania automatycznego mechanizmu do czyszczenia, ale wymaga ręcznego mycia przez ekspertów, które składa się z dwóch elementów: detailingu zewnętrznego i detailingu wewnętrznego. To wszelkie zadania sięgające znacznie głębiej – pozwalające między innymi na odświeżenie lakieru, bez konieczności wydawania pieniędzy na pełną jego renowację. To dbałość i pielęgnacja każdego szczegółu w trosce o dobro auta.