Technologia

Lampa solarna uliczna z czujnikiem ruchu

Oświetlenie solarne jest obecnie coraz bardziej popularne z uwagi na ekonomiczność oraz ekologię.

Lampa solarna uliczna z czujnikiem ruchu to wysokiej jakości, profesjonalny system służący do oświetlania parkingów i ulic z wykorzystaniem mechanizmu fotowoltaicznego. Łączy ona w sobie zarówno nowoczesność, komfort jak i przede wszystkim oszczędność. Dzięki zasilaniu energią słoneczną, system oświetlenia jest nieograniczony. Lampy solarne oświetlając ulice, parkingi czy chodniki poprawiają bezpieczeństwo i komfort. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania wykorzystującego energię słoneczną jest ekonomia i energooszczędność.

Zalety lamp solarnych 

Lampy uliczne wyposażone są w czujnik ruchu. Zapalają się automatycznie po zmroku, wówczas gdy wykryje w swoim otoczeniu jakiś ruch. Dzięki temu nie ma potrzeby manualnego włączania oraz wyłączania lampy, co sprawia, że jest niezwykle funkcjonalna. Ich konstrukcja i wykonanie jest niezwykle solidne. Upalne dni czy mroźne zimy nie są straszne tej latarni. Całość jest wykonana z metalu i wysokiej jakości tworzywa sztucznego, posiadając przy tym wysoką klasę odporności. Lampy solarne zostały zaprojektowane, aby wytrzymywać najcięższe warunki atmosferyczne, poczynając od gorącego klimatu po grad, deszcz czy mróz. Ta solidna konstrukcja sprosta każdemu wyzwaniu, jest niezwykle trwała i nie potrzebuje kabli. Oświetlenie solarne nie wykorzystuje skomplikowanych i kosztownych instalacji przewodów elektrycznych. Wyłapuje natomiast energie słoneczną, którą następnie magazynuje w akumulatorze, dzięki czemu nie generuje żadnych dodatkowych opłat. Niewątpliwą korzyścią jest również łatwość jej montażu. Oprawa wyposażona w czujnik ruchu charakteryzuje się szerokim kątem widzenia, a diody mają bardzo długą żywotność oraz charakteryzują się niewielkim rozmiarem i szerokim kątem emisji światła. Wykorzystanie diod LED zapewnia pracę urządzenia przez ponad 50 000 godzin.

W jaki sposób działa lampa uliczna z czujnikiem ruchu?

Mechanizm działania lampy solarnej z czujnikiem ruchu jest dosyć prosty i łatwy, ponieważ uruchamia się dopiero wtedy, gdy wykryje ruch. W zależności od wariantu wysyła i odbiera fale ultradźwiękowe bądź elektromagnetyczne. Urządzenia, w których czujnik wykrywa promienie podczerwone są dodatkowo często wyposażone w czujnik zmierzchu, dzięki czemu automatycznie uruchamiają się po zmroku.