Technologia

Jak usunąć wgniecenia w samochodzie – mechanika pojazdowa

Domowe sposoby na usunięcie wgnieceń w samochodzie

Wgniecenia w samochodzie powstają najczęściej podczas drobnych stłuczek lub niegroźnych wypadków samochodowych. Nie przeszkadzają w użytkowaniu samochodów, ale źle wyglądają i mają wpływ na estetykę pojazdu. Kierowcy wolą się ich pozbyć i cieszyć się ładnym pojazdem. Usuwanie wgnieceń wykonuje się samodzielnie lub zleca się taką pracę warsztatowi samochodowemu. Wgniecenia można usunąć gorącą wodą. Wystarczy polać nią miejsce wokół wgniecenia. Później przykład się przepychacz lub przyssawkę i pociąga się do siebie. Uzyskać można efekt prostej karoserii. Do usuwania wgnieceń może posłużyć też suszarka do włosów. W sprzedaży są też specjalistyczne kleje, które nanosi się na karoserię i następnie wyciąga się taką karoserię za pomocą specjalistycznego urządzenia. Zestawy do domowego prostowania karoserii są w sprzedaży. Mechanika pojazdowa Lublin sprawdza się jako pomoc dla kierowców.

Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie

Naprawa wgnieceń w samochodzie może mieć różną cenę. Zależnie od ich wielkości oraz warsztatu samochodowego. Warsztaty w dużych miastach mają wyższe ceny niż warsztaty w małych miastach. Koszt usuwania wgnieceń wynosi od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Wszystko jest kwestią oceny wgnieceń oraz ich wyceny. Pojedyncze wgniecenie usuwa się za około 100 złotych, a w niektórych warsztatach już za kilkadziesiąt złotych. Usuwanie wgnieceń spowodowanych przez grad kosztuje od 500 do ok. 6000 złotych, zależnie od ich rozmiarów i ilości takich uszkodzeń. Auto zostawia się na dwa-trzy dni w warsztacie i odbiera się je bez uszkodzeń. Takie są zasady. Mechanika samochodowa pomaga każdej osobie w sytuacjach awarii i usterek.

Konsekwencje wgnieceń w samochodzie

Wgniecenia w samochodzie to zazwyczaj gorsza estetyka pojazdu. Poważne wgniecenia, obejmujące znaczną część pojazdu mogą jednak uniemożliwić użytkowanie samochodu i wpływać na jego pracę.

Usuwanie wgniotek  samochodowych kiedyś i dziś

Kiedyś wgniecenia klepano i samochód ponownie lakierowano. Dzisiaj do tego celu stosuje się bardziej nowoczesne urządzenia. Niektóre elementy wygładza się szybciej, inne wolniej. Jeśli blacha jest pojedyncza to wygładzanie wgnieceń jest szybkie i łatwe. Jeśli blacha jest podwójna to zajmie więcej czas i będzie drożej kosztowało. Zawsze należy spytać ekspertów o cenę takiego działania i posiłkować się ich poradami. Jeśli ekspert powie, że po wygładzeniu należy polakierować karoserię to należy uwierzyć w jego rady i tak postąpić. Mechanika samochodowa to solidne i kompleksowe usługi realizowane w warsztacie samochodowym. Jeśli nie ma potrzeby lakierowania karoserii to należy zrezygnować z takiego rozwiązania. Jest to bardzo indywidualna sprawa dla każdej osoby.