CiekawostkiRozrywka

Granie w gry jest korzystne dla ludzi

Granie w gry jest często postrzegane jako nieproduktywna rozrywka. Dorośli na całym świecie mają tendencję do mówienia, że gry to strata czasu. A dlaczego miałoby tak nie być? W dzisiejszym świecie konkurencyjność wydaje się być przesadnie ważna. Jesteśmy wciągani w treningi, zajęcia i zajęcia pozaprogramowych przez całą dobę, z niewielką ilością czasu przeznaczonego na odpoczynek. A przecież odrobina zabawy nie szkodzi. Pomaga mózgowi przewietrzyć się i naładować w znaczący sposób. Mając to na uwadze, przejdziemy teraz przez korzyści płynące z grania w gry.

 

Lepsze uczące doświadczenia

Gry mogą być postrzegane jako nie należące do klasy szkolnej, jednak od niedawna coś się stało w umysłach nauczycieli. My, ludzie, jesteśmy stworzeni do zamieszek przeciwko ustalonemu porządkowi. Uczniowie, przewodnicy chaosu, są pozostawieni sami sobie – no, prawie.

 

Chodzi o to, że gry mogą być całkiem korzystne. Niektórzy uczniowie po prostu niechętnie podejmują się ciężkiej pracy lub nie są zainteresowani tematem. Mogą być jednak zainteresowani grą, która pozwoli im poczuć się włączonymi i odkrywać nową wiedzę, samodzielnie, na miejscu.

 

Oczywiście, takie gry edukacyjne nie muszą być zbyt skomplikowane ani wymagać od uczniów zbyt dużej wiedzy. Są one jednak pomocne i pozwalają na naukę bez względu na to, z jakiego środowiska pochodzi dana osoba. Gry, jak się okazuje, nie są stratą czasu, a ich miejsce jest właśnie w klasie.

 

Nowy i ekscytujący sposób na poznanie ludzi

Gry są dość towarzyskim projektem. Nawet jeśli grasz online, nadal budujesz znaczące interakcje społeczne. My, ludzie, są przywiązani do pragnienia interakcji społecznych i będzie szukać go we wszystkim, co robimy.

 

Niezależnie od tego, czy idziemy do pracy, czy zostajemy w domu i gramy w grę, nasze mózgi są tak zaprogramowane, że chcą i tęsknią za kontaktem. Gracze będą mieli wiele powodów do radości. Niezależnie od gry, zawsze jest w niej element społeczny, a bycie towarzyskim przekłada się na lepszą kreatywność, długowieczność i ogólnie lepsze zdrowie.

 

Rozwijanie ważnych cech

Sportowcy nie dochodzą do najlepszych wyników z dnia na dzień. W rzeczywistości wielu z nich zaczyna od miejsca, w którym nie mają żadnych predyspozycji, czują się niezręcznie, a nawet niezdarnie. Jednak gry szkolą ich, aby stać się jednymi z najbardziej potężnych sportowców.

 

Gry są dobre dla zdrowia psychicznego

Twój mózg jest mięśniem, i potrzebuje ćwiczeń, jednak, aby upewnić się, że naprawdę go rozwijasz, musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu na relaks.

 

Aby to zrobić, zalecamy, i to dość entuzjastycznie, aby zawsze przeznaczać czas na relaks. Gry może nie zrelaksują całkowicie Twojego mózgu, ale mają sens i są rekreacyjne. Niezależnie od tego, czy grasz w szachy, ruletkę czy inną grę planszową, poprawiasz swoje zdrowie psychiczne.